pruh

Eriobotrya
Autor: Lindl.
Čeleď: Rosaceae-růžovité
Zařazeno: 19.1.2007
Popis: stálezelené stromy nebo keře, listy jednoduché, střídavé, obvykle řapíkaté až téměř přisedlé, zubaté nebo celokrajné, žilky zřetelné a končí v okrajových zubech, květy dost velké, bílé nebo žluté, v koncových a obvykle vlnatých pyramidálních latách či složených hroznech, češule je obkónická, kališní trubka 5zubá, sepaly špičaté a vytrvávající, petal 5, nehetnatých, tyčinek 15–40, čnělek 2–5, dole srostlých, semeníky 2–5pouzdré, se 2 vajíčky v pouzdru, plody jsou malvice obsahující 1–2 velká kulovitá a hranatá semena, sepaly vytrvávající na vrcholku malvice; asi 20–30 druhů v Asii; [111, 237, 250, 412]Poznámka: DATA za období 1996–2014
Množení: na podzim nebo na jaře semeny.

Nároky: některé jsou částečně mrazuvzdorné, v chladných oblastech pěstujeme u jižní a západní zdi, slunné stanoviště a úrodná, dobře propustná půda.

Použití: Eriobotrya japonica: malvice mají dužninu příjemné chuti, pojídají se v čerstvém stavu a připravují se z nich džemy, želé apod.
latinskyčeskypočet nižších jednotek
 
Eriobotrya bengalensis2
Eriobotrya cavaleriei0
Eriobotrya deflexicalyx3
Eriobotrya dubia0
Eriobotrya fragrans0
Eriobotrya henryi0
Eriobotrya hookeriana0
Eriobotrya japonica53
Eriobotrya malipoensis0
Eriobotrya obovata0
Eriobotrya petiolata0
Eriobotrya prinoides0
Eriobotrya salwinensis0
Eriobotrya seguinii0
Eriobotrya serrata0
Eriobotrya tengyuehensis0
Eriobotrya [kultivar]1

Celkem v databázi:
Druhy a mezidruhoví kříženci: 15
Ostatní: 59

K rodu můžete přidat vlastní komentář a poslat nám jej. Uvítáme také návrhy na doplnění databáze o dřeviny, které jste zde nenalezli.


Opište prosím kódKontrolní kód
Komentáře: