pruh

Parrotia
parocie
Autor: C. A. Mey.
Čeleď: Hamamelidaceae-vilínovité
Zařazeno: 31.12.2006
Popis: opadavé keře nebo popřípadě i stromy s deskovitě se odlupující kůrou, listy střídavé, květy oboupohlavné, hlávkovitě uspořádané po 3–7 a mají 5–15 tyčinek s dlouhými nitkami, prašníky podlouhlé, čnělky nitkovité, kalich zvonkovitý, sepal 5–8(–10), petaly chybí, listeny jsou široké a blanité, připomínají zákrov, plody jsou tobolky, semena elipsoidní; 2 druhy; [111, 250]Poznámka: DATA za období 1996–2014
Množení: semenem pokud je dostupné, hřížením jednoletých výhonů na jaře, případně zelenými řízky v VI–VII či roubováním na Hamamelis virginiana v zimě ve skleníku.

Nároky: vyhovuje jí normální vzdušná půda, pokud možno nevápenitá (pak se na podzim lépe vybarvují listy) s dostatkem vláhy na zastíněném stanovišti.

Použití: jsou vhodné do náročnějších zahradních a parkových úprav, hlavně solitérně, jsou to pěkné a ušlechtilé dřeviny s krásným podzimním vybarvením listů.
latinskyčeskypočet nižších jednotek
 
Parrotia persicaparocie perská10
Parrotia subaequalisparocie0

Celkem v databázi:
Druhy a mezidruhoví kříženci: 2
Ostatní: 10

K rodu můžete přidat vlastní komentář a poslat nám jej. Uvítáme také návrhy na doplnění databáze o dřeviny, které jste zde nenalezli.


Opište prosím kódKontrolní kód
Komentáře: