pruh

Diselma archeri
diselma Archerova
Autor: Hook. f.
Čeleď: Cupressaceae-cypřišovité
Rod: Diselma
Zařazeno: 7.6.2007
Synonyma: Fitzroya archeri
Popis: dvoudomé keře nebo malé stromy, 150–400(–600) cm vysoké, proměnlivého habitu, kompaktní nebo rozkladitý; listy šupinovité, hustě přitisklé a překrývající se, střídavě vstřícné nebo někdy v přeslenech, vrcholek tupý, kýlnaté a tmavě zelené; květy dvoudomé, samčí mají tyčinky ve 3–4 párech, samičí květy konečné, jednotlivě; samčí šištice terminální, podlouhlé, samičí šištice terminální a jednotlivě, malé, kulovité, 5 mm široké, složené ze 2 párů šupin, horní pár je fertilní, se 2 semeny; semena malá a 2–3křídlá, křídla hnědá; Tasmánie; pěstuje se jen vzácněPoznámka: Ve středoevropských podmínkách není zimovzdorná, i v Anglii se daří pouze v mírných, teplejších polohách, na půdu není náročná, hlavně potřebuje dostatek vláhy, u nás se může pěstovat pouze v kbelíkové kultuře a musí přezimovat ve skleníku, zimní zahradě nebo ve světlých, mrazuprostých místnostech. Množíme výsevem dovezeného osiv a řízkováním.
Zóna: 8Zdroje: 124, 130, 215, 810
Seznam souvisejících obrázků:

Nižší taxonomické jednotky a kultivary:

 
Diselma archeri 'Read Dwarf', velikost asi 30 × 60 cm, půdopokryvná a plochá, keřovitá konifera; listy sytě zelené; nalezena v Tasmánii v roc...
K druhu můžete přidat vlastní komentář a poslat nám jej. Uvítáme také návrhy na doplnění databáze o dřeviny, které jste zde nenalezli.


Opište prosím kódKontrolní kód
Komentáře: